Kanał Rss
Content
Zdrowe, zadbane stopy
26 kwietnia 2019

mamaolgaWywiad z podologiem gabinetu „Shangri La” – Olgą Winkel Chojnacką.

Redakcja: Czym zajmuje się gabinet „Shangri La”? 

Olga Winkel Chojnacka: Shangri La jest gabinetem podologiczno-kosmetycznym. Świadczymy usługi z zakresu pielęgnacji stóp, dłoni i twarzy jak również medycyny estetycznej. Od niedawna oferujemy naszym Klientom domowe wizyty podologiczne. Jest to usługa skierowana przede wszystkim do osób starszych, które maja problemy z poruszaniem się lub leżących. Często nawet podstawowa pielęgnacja  stop u osób starszych może stwarzać najbliższym problem.

Gdzie się znajduje i jak się umówić na wizytę?

Stacjonarnie działamy w Poznaniu przy Placu Bernardyńskim 2 w bliskim sąsiedztwie szpitala na ul. Długiej. Jest to obszar Starego Miasta. Punkt ten jest dobrze skomunikowany z liniami tramwajowymi jak i autobusowymi. Wizyty domowe obsługujemy na terenie miasta. Wizytę można zarezerwować na kilka sposobów. Telefonicznie, poprzez FB i stronę internetowa.

Jakie niesie za sobą doświadczenie?

Kosmetyką zajmuję się od 2006 roku, a Gabinet Podologiczno-Kosmetyczny Shangri La istnieje od 4 lat, początkowo funkcjonował jako typowy gabinet kosmetyczny gdzie z zakresu pielęgnacji stóp wykonywany był pedicure pielęgnacyjny. Za każdym razem gdy trafiały mi się stopy problematyczne czy wymagające dodatkowych czynności  to wtedy wykonanie zabiegu sprawiało mi radość i dawało satysfakcję, zwłaszcza wtedy gdy Klient wychodził z uśmiechem. Mając takie doświadczenia postanowiłam doszkolić się i wtedy zdecydowałam o podjęciu nauki w szkole podologii, którą ukończyłam z bardzo dobrym wynikiem i otrzymałam tytuł podologa.

Jak skutecznie zadbać o nasze stopy zimą?

Okres zimowy często wykorzystywany jest jako okres regeneracyjny, wtedy tez często wykonujemy pedicure bez malowania, ale z intensywną pielęgnacja np. maskami czy parafiną. Zimą można stosować produkty o cięższej konsystencji z silnym działaniem regeneracyjnym. Nosząc pełne obuwie nie przeszkadzają nam tłustsze kremy. Zarówno zima jak i latem powinnyśmy regularnie ścierać zrogowaciały naskórek. Podobnie jak latem należy stopy nawilżać i utrzymywać w ogólnie dobrej kondycji. Należy stosować produkty odpowiednie do problemu. W podologii czasem pierwszeństwo przed pielęgnacja ma stosowanie produktów leczniczych. Należy pamiętać, ze nie każdy składnik aktywny będzie działał tak samo dobrze dla każdej stopy.

 

Jak zadbać o nie latem?

Latem zdecydowanie trudniej jest zadbać o stopy aniżeli zima. Chodzimy w odsłoniętych butach, stopy narażone są na otarcia, zwiększone pocenie się i kurz w którym znajduje się całe gama bakterii czy grzybów. Najważniejsze w tym czasie jest utrzymanie właściwego nawilżenia i elastyczności. Kremy z mocznikiem będą naszym sprzymierzeńcem. Dodatkowo możemy profilaktycznie używać pudrów lub dezodorantów ze składnikami grzybobójczymi. Na gładkich, wypielęgnowanych stopach każdy kolor paznokci wygląda super. W upalne dni ulgę przyniosą produkty z mentolem lub eukaliptusem, które prócz właściwości pielęgnacyjnych mają działanie chłodzące

Na co mogą liczyć Klientki, które są u was pierwszy raz?

Odwiedzają nas zarówno Klientki  jak i Klienci co bardzo mnie cieszy. Każdy kto pojawia się w gabinecie z problemem stop odbywa rozmowę z podologiem, który przeprowadza szczegółowy wywiad. Jest to bardzo ważna cześć wizyty, która znacząco wpływa na sukces dalszej terapii. Szczere odpowiedzi na zadawane pytania, które niekiedy wydają się mało istotne, mogą w znaczny sposób wpłynąć na decyzje  podologa. Każda Klientka czy Klient traktowany jest indywidualnie. Często problemy ze stopami są wtórne do konkretnych jednostek chorobowych lub są ich następstwem. Dlatego podolog na stopy każdej osoby musi spojrzeć z wielu perspektyw, powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu anatomii i biomechaniki stopy, ortopedii, diabetologii czy dermatologii. Powinien umiejętnie łączyć informacje otrzymane od Pacjenta z własnymi spostrzeżeniami w oparciu o wcześniej zdobyta wiedzę z wielu dziedzin. Mając takie umiejętność jesteśmy w stanie zaplanować kolejność wykonywanych działań, poinformować Klienta o konieczności ewentualnej konsultacji z właściwym lekarzem. Pokierować w taki sposób całym przebiegiem terapii, aby była ona skuteczna i szybko przyniosła ulgę.

Z jakimi problemami Klientek zmaga się wasz salon i jak sobie z tym radzicie? – Ciężki przypadek, z którym sobie poradziliście.

Najczęstszymi problemami są grzybice, wrastające i wkręcające się paznokcie, brodawki czy odciski. Trudno jest mi wybrać jakiś konkretny przypadek, który byłby najtrudniejszy. Dla każdego Klienta właśnie jego przypadek jest najtrudniejszy. Dla kogoś z dolegliwościami bólowymi działanie, które przyniesie ulgę w bólu jest wszystkim czego oczekują po wizycie. Tutaj jako przykład mogę podać Klienta któremu przez kilka miesięcy wrastał paznokieć, bardzo niewielki cierń. Udało się go usunąć i zmniejszyć stan zapalny, jednak ostateczne kroki należały do podochirurga współpracującego z gabinetem, który wykonał plastykę wałów i szczęśliwie Klient ma do dziś spokój z palcami poddanymi zabiegowi. Podobnie jak nasza Klientka cierpiąca z powodu wkręcających się paznokci które uciskały na łożysko i powodowały uporczywy ból. Paznokcie zostały prawidłowo obcięte i zaopatrzone co dało natychmiastową ulgę, obecnie Pani nosi klamry tytanowe, które przeciwdziałają ponownemu wkręceniu się paznokci.

 

 

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: