Kanał Rss
Content
Zahamować odpływ mieszkańców
20 listopada 2017

nowoczesne techZdaniem specjalistów, inwestycje w nowoczesne technologie są sposobem, aby zahamować odpływ mieszkańców z miasta. 16 listopada o szansach i zagrożeniach dla Poznania rozmawiali samorządowcy i specjaliści.

Zdaniem pracowników Głównego Urzędu Statystycznego Poznań, należący do jednych z większych miast w kraju, jest także miejscem, z którego najwięcej osób migruje do innych regionów Polski. Aby odwrócić ten niebezpieczny trend specjaliści uważają, że miasto powinno zainwestować w nowoczesne technologie oparte na wiedzy, gdyż to one w krótkim czasie staną się podstawą przemysłu. – Trzeba powiedzieć troszeczkę, że te 20 lat pod tym względem rozczarowało. Nie brak postępu, nie brak rozwoju, tylko to, że jednak Poznań wcale nie był najszybciej rozwijającym się miastem w Polce – powiedział prof. Witold Orłowski, doradca ekonomiczny.

Obecnie, mimo że w Poznaniu bezrobocie utrzymuje się na najniższym w kraju wskaźniku, pracodawcy narzekają na brak osób chętnych do pracy. Rozwiązaniem tego problemu mogłoby się stać promowanie takich rozwiązań dla przemysłu, które zbliżałyby go w kierunku rynku nastawionego na rozwój nowoczesnych technologii i internetu.