Kanał Rss
Content
Wywiad z barberem – Patrycją Drelinkiewicz
31 stycznia 2019

19702342_892028757611930_6197249877489458670_nRedakcja: Na czym polega zawód barbera?
Patrycja Drelinkiewicz: Zawód barbera to nie tylko perfekcyjne strzyżenie włosów, ale również dbanie o zarost. Zajmujemy się goleniem i pielęgnacją brody za pomocą brzytew jednorazowych oraz różnego rodzaju olejków, balsamów, wosków i innych odpowiednio dobranych do danej brody produktów.
R: Czy klienci salonu są wymagający?
PD: Panowie przychodzą z różnymi rodzajami włosów czy zarostem dlatego też to my jesteśmy od tego, aby doradzić co będzie najlepiej pasował do kształtu głowy i twarzy a nawet… charakteru.
R: Jakie w pracy są męskie włosy?
PD: Operowanie krótkimi włosami jest nieco trudniejsze jeżeli są mocno sztywne. Uzyskanie pożądanego efektu jest jednak możliwe. Dotyczy to również dłuższych włosów, które są strzyżone samymi nożyczkami. Wymaga to oczywiście więcej czasu, ze względu na precyzję wykonywanego cięcia pod różnymi kątami.
R: Jakie fryzury są obecnie modne wśród mężczyzn?
PD: Najczęstszymi cieciami są ciecia mocno wygolone. Od zera lub od brzytwy z płynnym przejściem na bokach, gdzie góra jest cieniowana w sposób klasyczny. Równie modne są postrzępione włosy typu skin fade czy pompadour — z mocno uniesioną górą włosów.
R: A jeśli chodzi o brody?
PD: W poprzednim roku modne były brody na trójkąt — wygolony kontur brzytwą oraz broda kierująca się ku dołowi w szpic. Obecnie panowie decydują się na długie brody. Wymagają one jednak pielęgnacji: wyczesywania, mycia specjalnym szamponem lub mydłem i wsmarowywania olejków czy balsamów.
R: Jakie trendy pojawią się w tym roku jeśli chodzi o fryzury?
PD: Zdecydowanie fryzura short back and slides — czyli krótkie boki i góra dłuższa zaczesywana do tyłu i wymagająca układania pomadami matującymi lub z średnim połyskiem. Daje to świetny efekt i nadaje się idealnie na imprezy.

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: