Kanał Rss
Content
Wystawa prac Fridy i Diega
4 października 2017

Frida i diegoNa Zamku można oglądać wystawę dzieł Fridy Kahlo i Diega Rivery z kolekcji Jacquesa i Natashy Gelmanów, a także prac z kolekcji prywatnych i muzeów w Meksyku, Niemczech i Polsce.
Będzie to jednak kompletnie nietypowa wystawa w kontekście dotychczasowych prezentacji twórczości Fridy – mówiła w czasie konferencji prasowej zapowiadającej całe wydarzenie kuratorka, Helga Prignitz-Poda. – Skoncentrujemy się na jej malarstwie, na jej autentycznym talencie, a nie na romansach i chorobie, choć to one wciąż rozgrzewają wyobraźnię publiczności i mediów – tłumaczyła.
Jak można przeczytać na głównej stronie CK Zamku „Wystawa „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” będzie pierwszą i jedyną w Polsce wystawą Kahlo i Rivery, wzbogaconą o mało znany polski wątek w życiu artystów. Tytułowy kontekst tworzą z jednej strony bardzo bliskie relacje artystów z autorkami o polskim pochodzeniu (Bernice Kolko i Fanny Rabel), z drugiej zaś obecność obrazów Kahlo i Rivery oraz grafik Fanny Rabel na Wystawie Sztuki Meksykańskiej w 1955 roku w Polsce”.

(zdj. CC/Wikimedia/Carl Van Vechten photograph collection (Library of Congress), reproduction number LC-USZ62-42516 DLC)

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: