Kanał Rss
Content
Nielegalny magazyn tytoniu
26 lutego 2018

kajdanki21 lutego policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zlikwidowali nielegalny magazyn tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku mogły wynieść nawet 900 tys. zł.

„Funkcjonariusze na terenie Poznania w jednej z hal gdzie znajdował się skup złomu ujawnili krajankę tytoniową i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Tam zatrzymano pięć osób. Kolejne zatrzymania zostały przeprowadzone poza Poznaniem; w zatrzymanym przez policjantów aucie, w którym jechało trzech mężczyzn znajdował się worek z dziesięcioma kilogramami +lewych+ papierosów. Ponadto podczas przeszukania mieszkania jednego z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili kolejne 6 kg wyrobów tytoniowych” – poinformowała w poniedziałek (26.02) mł. asp. Patrycja Banaszak z KMP w Poznaniu.

Zarzuty w związku przechowywaniem oraz przewożeniem wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków akcyzy usłyszało siedem osób, jedna została przesłuchana w charakterze świadka.

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: