Kanał Rss
Content
Nie trać ciepła
1 marca 2019

davWywiad z właścicielem firmy zajmującej się izolacją natryskową pianką PUR.

Redakcja: Z czego słynie wasza firma?

Dawid Skonieczny: Słowo, które najlepiej definiuje naszą firmę i codzienne starania to „rzetelność”. Rzetelność oznacza dla nas dbałość o zadowolenie klienta i przejawia się ona we wszystkich działaniach od pierwszego kontaktu po ocenę realizacji projektu. Najlepsza reklama nie jest tak skuteczna jak polecenie firmy jako rzetelnego dostawcy usług. Priorytetem jest dla nas terminowość, realizacja obietnic, fachowe doradztwo, realizacja projektu z największą starannością. Dbamy o to by w każdym zetknięciu się z naszą firmą, usługodawca czy osoba zainteresowana była pewna, że z naszej strony może się spodziewać profesjonalizmu i informacji, których poszukuje. Jesteśmy ekspertem w swojej dziedzinie, stosujemy najlepsze dostępne rozwiązania. Ukierunkowanie na klienta oznacza to dla nas, że każdy projekt traktujemy indywidualnie, zadając sobie pytanie: „Czego ja sam oczekiwałbym od fachowców? Jakiej jakości spodziewałbym się gdybym to ja był na miejscu usługodawcy?”.

Czym jest izolacja natryskowa?

Izolacja natryskowa pianą PUR jest najlepszym rozwiązaniem dostępnym na rynku stosowanym do zabezpieczenia przed utratą temperatury. Można zastosować ją dla: budynków mieszkalnych, hal, budynków przemysłowych, przechowalni warzyw, magazynów. Co odróżnią ją od innych tradycyjnych metod jest to, że przy zastosowaniu piany PUR nie występują tzw. mostki termiczne tzn. cała powierzchnia jest zabezpieczona i izolowana w taki sposób by uchronić budynek przed stratą ciepła a tym samym zmniejszyć koszty ogrzewania pomieszczeń, unikamy też zawilgocenia oraz pleśni. Piana PUR, którą stosujemy, jest niepalna, trwała, antygrzybiczna. Izolacja natryskowa jest metodą, która pozwala ocieplić w ciągu jednego dnia powierzchnię nawet do 200 m2 zmniejszając tym samym zaangażowanie klienta.

Gdzie najlepiej się sprawdza?

Biorąc pod uwagę rodzaju budynku oraz jego przeznaczenie wybieramy jedną z dwóch opcji dopasowaną do potrzeb klienta. Pierwsza z nich to izolacja pianą otwarto-komórkową. Najczęściej stosuje się ją na poddaszach, ponieważ gwarantuje ochronę drewna, które stanowi konstrukcję budynku. Dzięki temu, że jest oddychająca przepuszcza parę wodną i pozwala uniknąć zbutwienia drewna. Drugą możliwością jest izolacja pianą zamknięto-komórkową, która zapewnia hydroizolację. Największym jej atutem jest system antyskropleniowy, który chroni blachę przed wystąpieniem.

Jakich materiałów się do niej używa?

Jest to materiał składający się z 2 komponentów, które po wymieszaniu w pistolecie tworzą piankę PUR.

Jaka jest wytrzymałość?

Producenci pianek PUR deklarują że przez minimum 25lat pianka nie zmieni swoich parametrów technicznych. Mają Państwo pewność że minimum 25 nie muszą się Państwo martwić o ocieplenie domu.

Czy są bezpieczne dla zdrowia?

Po 48h od aplikacji pianki, materiał jest całkowicie neutralny, bezwonny i obojętny fizjologicznie, dodatkowo jest odporny na grzyby i zbutwienie.

Jaką dajecie gwarancję?

Na wykonawstwo dajemy 5lat gwarancji a na piankę 25lat.

 

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: