Kanał Rss
Content
Mistrz na kolanach
2 października 2017

piłka nożna1 października Lech Poznań na własnym stadionie gładko pokonał aktualnego mistrza Polski Legię Warszawa ( 3:0) w 11. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy.

Legia w tym meczu praktycznie nie zagroziła Lechowi. Pojedyncze próby indywidualnych akcji kończyły się fiaskiem. Lech natomiast bezlitośnie wykorzystywał wszystkie błędy w obronie stołecznej drużyny i do przerwy prowadził już 2:0 po bramkach Gajosa i Trałki. W drugiej połowie poznańska drużyna wciąż miała mecz pod kontrolą, w  65. minucie trzecią bramkę dołożył dla niej Maciej Makuszewski.

Porażka w tym meczu miała dodatkowo przykre reperkusje dla piłkarzy Legii, dla której była to już 5. porażka w tym sezonie. Po meczu na klubowym parkingu w Warszawie czekała na nich grupa pseudokibiców Legii, którzy zaatakowali piłkarzy uderzając ich w głowy i zapowiedzieli, że odwiedzą ich ponownie, jeśli w kolejnym meczu w ich grze nic się nie poprawi.