Kanał Rss
Content
Kompozycje kwiatowe i kartki na każdą okazję
16 kwietnia 2019

jaWywiad z właścicielką kwiaciarni „Galleria Fiore”- Izabelą Marczewską.

 Redakcja: Czym jest „Galleria Fiore”?

Izabela Marczewska:Galleria Fiore głównie jest kwiaciarnią. Moja przygoda z florystyką zaczęła się w 1993 roku. Od tego czasu nie wyobrażam sobie innej pracy. Robienie kartek i dekoracji papierowych jest  dodatkowym moim zajęciem. Na początku były karteczki tylko dla mojej rodziny. Jednak z czasem okazało się, że to też może być dodatkowy dochód.

 

Skąd wziął się pomysł na taki biznes?

Jestem po operacji kręgosłupa. Nie jest łatwo, wbrew pozorom, w swoim zawodzie znaleźć pracę, kiedy ma się grupę inwalidzką. Wtedy zrodził się pomysł otwarcia swojej małej kwiaciarni. Jak wiadomo klienci do kwiatów dołączają bileciki, kartki. Są uroczystości, gdzie do prezentów dodaje się życzenia na karnetach. Klienci wybierając kartki szukali odpowiednich wierszyków. I tak zrodził się pomysł robienia kartek na zamówienie.

W czym się specjalizuje?

Główną specjalnością Gallerii Fiore są bukiety, kompozycje kwiatowe na każdą okazję, ale także dekoracje z papieru, kartki, zaproszenia oraz pudełka na podziękowania dla gości.

Jak długo już działa na rynku?

Na rynku działam już 4 lata. Dwa lata temu zdobyłam Mistrza Handlu w kategorii kwiaciarnia powiatu gostyńskiego. To umocniło mnie jeszcze bardziej w przekonaniu, że warto wychodzić na przeciw klientowi. Dlatego na dobre wprowadziłam kartki ręcznie robione na zamówienie do oferty kwiaciarni.

Skąd czerpie Panie inspiracje?

Każde zamówienie jest wyzwaniem. Pomysły rodzą się w głowie, chociaż nieraz zaglądam na strony internetowe, zwłaszcza zagraniczne, i podglądam co nowego. Szukam odpowiednich wierszy, życzeń, grafiki, itp. Jak wiadomo okazji do podarowania kartki, pamiątki jest dużo, od narodzin dziecka po kondolencje. Tak samo dekoracje wykonuje się na różne uroczystości. Ostatnio stało się modne Baby Shower.

Na jakie okazje przygotowywane są dekoracje/kartki? Jakich używa się materiałów do tworzenia?

Papier to najważniejszy materiał do wykonywania kartek, oprócz tego, kwiatki, listka, dżety, półperełki, wstążka, koronki, itp. Papier musi być dobrze dobrany, inaczej dekoracje będą się odkształcać, kartki nie będą estetyczne. Jestem  perfekcjonistką i irytuje mnie ,gdy coś jest zrobione niedokładnie. Wszystko muszę mieć doskonale dobrane.

Dla kogo są przeznaczone?

Moi klienci są w różnym wieku i każdy jest dla mnie ważne bo to dzięki nim jestem na rynku .Zanim wykonam zamówienie przeprowadzam „wywiad” na jaką okazję i dla kogo ma być kartka, czym się zajmuje,  jakie ma hobby, jaki wiek itp. wtedy zaczynam kartkę, dobieram odpowiedni wiersz, życzenia, dopasowuję grafikę i gotowe. Uwielbiam wyzwania i cieszy mnie jak widzę zadowolenie, radość a nawet łzy wzruszenia klienta odbierającego zamówioną kartkę. Miło jak narzeczeni przychodzą i zamawiają nie tylko bukiet ślubny ale chcą pełną obsługę od zaproszeń do podziękowań dla gości.

 

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: