Kanał Rss
Content
Czy odwiedzić kosmetyczkę?
20 lipca 2020


W Polsce rynek usług związanych z pielęgnacją paznokci i depilacji jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów kosmetyki. Jest to spowodowane wzrostem dochodów Polaków, a także fakt, że coraz więcej osób poświęca więcej uwagi na swój wygląd. Szacuje się, że w Polsce funkcjonuje około 100 000 gabinetów kosmetycznych, a w zależności od miasta na jeden gabinet przypada od kilkuset do nawet tysiąc osób.

Każdy lubi czasami o siebie zadbać, nieco się odświeżyć lub upiększyć swoje ciało. Nie trzeba wydawać fortuny na drogie wizyty, czasami wręcz wystarczą zwykłe, podstawowe zabiegi pod okiem specjalisty, a poczujemy się o wiele lepiej. O ile często możemy sobie pozwolić na spotkanie z koleżanką amatorką, która interesuje się kosmetologią, tak z niektórymi zabiegami powinniśmy uważać. Przede wszystkim należy zwracać uwagę czy produkty, na których pracuje kosmetyczka są dobrej jakości, czy są używane na nas w odpowiedniej ilości, a także czy nie wywołują podrażnień skóry, które mogą doprowadzić niestety do ciężkich reakcji alergicznych. Dlatego właśnie powinniśmy zastanowić się dwa razy, zanim oddamy się w ręce osoby, która nie posiada wystarczającego doświadczenia. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym mamy również pewność, że znajdziemy odpowiedni sprzęt, a także obsługę, która umie z niego korzystać, co pozwoli na wykonanie dokładniejszych zabiegów.

To jak często powinniśmy odwiedzać kosmetyczkę, jest sprawą bardzo indywidualną, nie ma co do niej większej reguły. Warto jednak usystematyzować wizyty i umawiać się na spotkania regularnie, co wyjdzie nam na pewno na zdrowie. W salonie kosmetycznym czeka na nas pełen wachlarz możliwości tego, co możemy zrobić ze swoim ciałem, co poprawić, o co zadbać, co zmienić. Niektóre zabiegi mogą kosztować nawet kilkaset złotych, jednak zwykle są to czynności, których nie wykonuje się zbyt często, a te prostsze i tańsze, takie jak manicure czy regulacja brwi to zwykle koszt w granicach kilkudziesięciu złotych. To zwykle pozwala nam na odwiedzanie salonu regularnie, nie opróżniając rozpaczliwie naszego portfela. W salonach kosmetycznych często pojawiają się również promocje i zniżki dla stałych klientów, z których często warto skorzystać.

Jeśli rzeczywiście zależy nam na wizycie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim, bardzo ważne jest, aby kosmetyczka, która nas obsługuje była ubrana w czysty fartuch i miała najlepiej krótkie i czyste paznokcie. Mówi się, że wygląd nie zawsze mówi o człowieku, jednakże salony kosmetyczne kierują się swoimi zasadami i powinny być one przestrzegane. Długie paznokcie i brudny fartuch (bądź co gorsza jego brak) mogą być siedliskiem bakterii, których powinniśmy zdecydowanie unikać przy wykonywaniu zabiegów. Przed zabiegiem kosmetyczka powinna nas zaprosić na konsultacje i wywiad, aby dowiedzieć się czy na coś chorujemy, czy bierzemy leki bądź mamy uczulenia. Każda dobra specjalistka będzie ostrożna i wykluczy przed zabiegiem wszelkie ryzyko. Kosmetyczka nie powinna również nigdy nas przyjąć, jeśli mamy opryszczkę – jeśli jednak to zrobi, powinniśmy zrezygnować z zabiegu, inaczej prawdopodobnie dojdzie do rozniesienia wirusa na skórze. Narzędzia z których korzystają kosmetyczki muszą być odpowiednio sterylizowane, absolutnie nie wystarczy zwykłe umycie ich w wodzie. Najlepiej, gdy narzędzia są trzymane w sterylnych torebkach, a otwierane dopiero tuż przed zabiegiem.

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: