Kanał Rss
Content
Autobus dla bezdomnych
29 listopada 2017

bezdomnyNa ciekawy sposób pomocy potrzebującym wpadł dr Radosław Hofman, wykładowca z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Kupił on autobus, który zamienił w centrum pomocy dla osób bezdomnych i ubogich.

Na początku zapisał się na kurs prawa jazdy na kategorię D i zdał egzamin, a później za własne pieniądze kupił używany przegubowy autobus w Niemczech. Pojazd przerobił na centrum pomocowe, w którym osoby ubogie i bezdomne mogą się najeść, czy uzyskać pomoc medyczną. – Autobus ma nawet swoje centralne ogrzewanie, jest wyposażony w urządzenie, które daje ciepło także wtedy, gdy mamy postój – tłumaczy wykładowca. Pojazd wyjeżdża z pomocą na ulice stolicy Wielkopolski cztery razy w tygodniu po cztery godziny. – Szacujemy, że dziennie odwiedza go około 60 osób. Pomagamy nie tylko bezdomnym, wiele osób ma dach nad głową, ale żyje na granicy biedy – opowiada Hofman.

Obecnie program realizowany jest przez Stowarzyszenie „Pogotowie Społeczne” oraz Stowarzyszenie „Dom Pomocna Dłoń”. Miasto przekaże na ten cel w 2017 i 2018 r. w sumie 124 tys. zł.

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: